Thursday 27 August 2009
توسط : iranbike

بهره‌برداري از طولاني‌ترين پيست دوچرخه‌سواري در تبريز
به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، شهردار تبريز صبح امروز در مراسم افتتاح طرح‌هاي عمراني شهرداري منطقه يك ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر خدمت بي‌منت، اخلاص و صداقت در عمل را ويژگي بارز ايشان دانست و بر لزوم حركت تمام مسئولان در مسير آرمان‌هاي اين دو شهيد گرانقدر انقلاب و نظام تأكيد كرد.
عليرضا نوين در بخش ديگري از سخنان خود با اعلام اين كه در هفته دولت بالغ بر 210 ميليارد ريال طرح و پروژه عمراني خدماتي از سوي شهرداري تبريز در سطح شهر به مرحله افتتاح و بهره‌برداري خواهد رسيد، خاطر نشان كرد: اين حجم از پروژه‌هاي عمراني در راستاي توسعه و عمران شهري اجرا و به بهره‌برداري مي‌رسد و در طول سال نيز پروژه‌ها ديگري به ويژه در بخش سرمايه‌گذاري افتتاح خواهد شد.
وي از شهرك ارم به منظور وجود بيمارستان مجهز عالي‌نسب به عنوان منطقه‌اي ويژه براي شهر تبريز و شمال غرب كشور ياد كرد و اظهار داشت: اين منطقه به منظور مراجعه هموطنان استان‌هاي همجوار و جذب توريسم درماني نيازمند توجه و توسعه همه جانبه بوده و طي سال‌هاي گذشته سرمايه‌گذاري‌هاي خوبي در بخش زيرساخت‌هاي توسعه اين منطقه صورت گرفته است.
شهردار تبريز همچنين با اعلام اينكه شهرداري به توسعه زيرساخت‌هاي رفاهي تفريحي مناطق محروم توجه ويژه‌اي دارد، افزود: از مجموع 30 زمين ورزشي در دست احداث چهار زمين در اين منطقه قرار گرفته است كه پس از احداث و تكميل در اختيار مردم قرار خواهد گرفت.
نوين از جذب سرمايه‌گذاري براي احداث پارك شادي كودكان و رستوران بزرگ با تالارهاي مجلل و چند پروژه سرمايه‌گذاري ديگر در منطقه ارم خبر داد و ابراز اميدواري كرد با اجراي اين پروژه‌ها نيز زمينه توسعه بيش از پيش منطقه فراهم شود.
شهردار منطقه يك تبريز در مراسم بهره‌برداري از اين پروژه‌ها طي سخناني تلاش براي توسعه و پيشرفت زيربنايي مناطق محروم را از اولويت‌هاي كاري اين منطقه برشمرد و با اشاره به اهم پروژه‌هاي آماده بهره‌برداري اين منطقه خاطر نشان كرد: احداث طولاني‌ترين و بزرگ‌ترين جاده سلامت شامل پيست دوچرخه‌سواري به طول دو كيلومتر، مسير پياده‌روي، ست‌هاي مدرن ورزشي، زمين‌هاي بازي فوتبال، بوستان ضلع غربي پارك جنگلي با مجموع 9 ميليارد ريال اعتبار، احداث خيابان و اجراي كانال و لوله‌گذاري منطقه 9 ارم با چهار ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار، لوله‌گذاري حد فاصل بازارچه سيلاب تا ششگلان براي هدايت آب‌هاي سطحي به طول 1000 متر و 7 ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار، پياده‌رو سازي از اول عباسي تا چهارراه عباسي با 3 ميليارد و 500 ميليون ريال و احداث ديوار حايل خروجي ارم و رو به روي پارك ارم به طول 400 متر با مبلغ يك ميليارد و 500 ميليون ريال از جمله پروژه‌هاي آماده افتتاح شهرداري منطقه يك به شمار مي‌روند كه در مجموع براي اجرا و تكميل آنها 26 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.
محمد قربانيان در ادامه تكميل سالن چند منظوره ورزشي، ايستگاه آتش‌نشاني، توسعه پارك ارم، تكميل و توسعه پيست دوچرخه‌سواري، تكميل زيرگذر ارم، احداث بازارچه محلي و ده‌ها پروژه خدماتي عمراني ديگر را از برنامه‌ها و طرح‌هاي آتي شهرداري منطقه يك اعلام كرد.
پيش از سخنان شهردار تبريز، عابدزاده عضو شوراي اسلامي شهر نيز طي سخناني ضمن تقدير از تلاش‌هاي مجموعه مديران و پرسنل شهرداري در ارائه خدمات عمراني، رفاهي و تفريحي به مناطق محروم، اتمام پيست دوچرخه‌سواري، توسعه زمين‌هاي ورزشي، افزايش و توسعه پارك‌ها و بوستان‌هاي محلي، اتصال پارك رضوان به عون بن علي و رفع مشكل آب خام فضاي سبز شهرك ارم از سوي شهرداري تبريز را خواستار شد.


j M H:i
Monday 24 August 2009
توسط : iranbike

سهرابي: با اين روند ، دوچرخه سواري در بازي هاي آسيايي هم موفق مي شود
به گزارش سرويس ورزشي برنا؛مهدي سهرابي ضمن بيان مطلب فوق افزود: مسابقات قهرماني آسيا در سطح بسيار بالايي برگزار شد و تيم‌ها نسبت به سال‌هاي گذشته كه من در مسابقات شركت داشتم، بسيار آماده‌تر بودند. تيم‌هايي مانند هنگ‌كنگ، ژاپن، قزاقستان و مالزي كه هم اكنون در سطح جهان در رده‌هاي بالاتر قرار مي‌گيرند با تمام توان در اين رقابت‌ها حاضر بودند.
وي افزود: تيم ملي قزاقستان براي نخستين بار بود كه با تركيب كامل و اصلي خود در مسابقات حاضر شد. اين تيم با همان ركاب‌زناني كه در توردوفرانس حاضر بودند و همچنين همان افرادي كه در المپيك چين مقام نائب قهرماني را كسب كرده بودند، به اندونزي آمده بود. اين حضور نشان دهنده سطح بالاي مسابقات است.
قهرمان دوچرخه‌سواري آسيا با اشاره به اينكه نتايج ملي‌پوشان ايران نسبت به سال‌هاي گذشته رشد داشت، خاطرنشان كرد: در اين دوره از رقابت‌ها تيم ايران 6 مدال گرفت كه نسبت به دوره‌ قبل دو برابر است. همچنين ما 7 مقام چهارمي گرفتيم كه به خاطر هزارم ثانيه‌ها بود و اگر مي‌توانستيم بهتر باشيم آنها هم به مدال تبديل مي‌شدند.
وي ادامه داد: رشد مدال آوري ملي‌پوشان ايران نشان دهنده‌ برنامه‌هاي خوب فدراسيون براي آينده اين رشته است. انصاري حمايت‌هاي خوبي از اين رشته داشته و زحمت زيادي كشيده است. قطعا مربيان و سرپرستان تيم با ارائه برنامه‌هاي خود و حمايت‌هاي فدراسيون مي‌توانند در جهت ارتقاي اين رشته تلاش كنند.
سهرابي همچنين اظهار داشت: به آينده‌ دوچرخه‌سواري بسيار خوشبينم. با همين روندي كه طي مي‌كنيم، قطعا در بازي‌هاي آسيايي 2010 چين نتايج بهتري را كسب خواهيم كرد.


j M H:i
توسط : iranbike

بلاتکلیفی مسابقات لیگ دوچرخه سواری در ماه رمضان
سخنگوی فدراسیون دوچرخه سواری بدنبال بازسازی خوابگاه آزادی گفت: تا پایان هفته جاری تکلیف برگزاری مسابقات لیگ و جام رمضان مشخص می شود.
محمود وفایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سال گذشته شاهد برگزاری مسابقات لیگ دوچرخه سواری در بخش پیست در ماه مبارک رمضان بودیم اما امسال بدلیل تکمیل و بازسازی خوابگاه آزادی شرایط برای برگزاری این دیدارها مهیا نیست.

وی با اشاره به اینکه طبق تقویم رقابتهای لیگ باید در شهریور ماه نیز دنبال شود، افزود: اگر این مجموعه تکمیل شود یا اینکه بتوانیم هماهنگی های لازم را برای تهیه اسکان رکابزنان فراهم کنیم قطعا لیگ دوچرخه سواری در ماه رمضان پیگیری می شود البته این لیگ تنها در بخش پیست، بعد از افطار و در زیر نورافکن انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تنها در صورتی  این مسابقات در ماه رمضان پیگیری می شود که خوابگاه دوچرخه سواران تامین شود، تصریح کرد: قصد داریم یک دوره مسابقات را ویژه جام رمضان برگزار کنیم که این مسئله نیز درحال حاضر نیاز به بررسی و هماهنگی بیشتر است.

سخنگوی فدراسیون دوچرخه سواری خاطرنشان کرد: ما پیش از این برای اسکان رکابزنان از خوابگاه شماره یک و دو آزادی استفاده می کردیم که با توجه به تاکید رئیس فدراسیون کار بازسازی و تعمیر خوابگاه اختصاصی دوچرخه سواران در کنار پیست آغاز شد که قطعا با پایان رسیدن این مجموعه کار بزرگی در این رشته صورت خواهد گرفت.j M H:i
Friday 17 July 2009
توسط : iranbike

دوچرخه سوار دانمارکي فاتح مرحله دوازدهم تور دوفرانس شد
نيکي سورنسن دانمارکي فاتح مرحله دوازدهمين مسابقات دوچرخه سواري تور دو فرانس شد.
به گزارش شبکه خبري يورونيوز، اين دوچرخه سوار سي و چهار ساله پس از هفت دوره شرکت در مسابقات تور دو فرانس نخستين موفقيت خود را در مرحله دوازدهم تور دوفرانس دوهزار و نه کسب کرد.
در اين مرحله دوچرخه سواران مسير دويست و يازده و نيم کيلومتري ميان تونر و ويتل را رکاب زدند.
در مرحله بعدي شرکت کنندگان بايد مسير دويست کيلومتري ويتل، کولمار را طي کنند.


j M H:i
Monday 13 July 2009
توسط : iranbike

وقتي دوچرخه، ترافيك چرا؟
خيلي خيلي شده كه وقتي توي ترافيك هاي شهري اطرافم رو يه نيگا ميندازم، مي بينم اكثر ماشين ها تك سرنشين هستن شايد بشه گفت بالاي 60 % ، حالا اگه تنها نصف اين افراد تصميم بگيرن با دوچرخه نقل مكان كنن، چه قدر توي هواي پاكيزه و حجم ترافيك و حتي سلامتي انسان ها موثر خواهد بود؟ مي خواستم از دوستان بپرسم كه چكار بايد كرد تا فرهنگ دوچرخه سواري كم كم رواج پيدا كنه؟ چطور بايد مردم رو به اين مسئله متوجه كرد كه اگه نخوان پول يه دوچرخه رو بدن سالهاي آينده ي عمرشون، بهاي اين كم تحركي رو بايد به نحو سنگين تري بپردازن؟ به نظر من بهترين كار شروع از مدرسه و دانشگاست اين كه دانشجو و دانش آموز ببينه كه استاد و معلمش با دوچرخه مياد سر كار (مثل خيلي جاهاي ديگه در دنيا) اونم از فردا ممكنه تصميم بگيره كه اين كار رو انجام بده البته موانعي هم مثل بافت نا درست خيلي خيابون هاي كشورمون و امنيت دوچرخه سوار رو هم بايد در نظر بگيريم نظر شما چيه؟
ارسال شده توسط joe_bicycle

j M H:i
Thursday 25 June 2009
توسط : iranbike

اشكالات تيم پتروشيمي تبريز از نظر دوچرخه سواران تبريز
با توجه به اين كه بيش از شش سال است كه تيم پتروشيمي تبريز ( با كمك دوچرخه سواران بومي اين استان ) پيشتاز مسابقات ليگ كشوري دوچرخه سواري كوهستان بوده است . كه تا اين روز از دوچرخه سواران ممتاز زيادي بهره مند گشته است . اما به نظر بعضي از دوچرخه سواران بومي ، معتقداند كه نام تيم پتروشيمي تبريز كمي مشكوك به نظر ميرسد . زيرا در حال حاضر از هشت تن دوچرخه سواران اصلي بزرگسالان در رشته كوهستان اين تيم فقط و فقط سه تن از آنها اهل تبريز بوده كه با مقايسه با سال هاي پيش كه هر هشت تن آنها اهل تبريز بودند نشان دهنده ي آن است كه در طول اين چند سال دوچرخه سواري كوهستان در تبريز چقدر افت كرده است و عامل اصلي اين افت اين است كه دوچرخه سواران تبريز در طول اين سال ها كسي را براي حمايت كردن از آنها نداشتند ( حتي در استان آذربايجان شرقي هيئت دوچرخه سواري كوهستان نيز وجود ندارد ) و تيم پتروشيمي تبريز به جاي حمايت از دوچرخه سواران بومي و بعد كسب تجربه لازم استفاده كردن از آنها ، به دوچرخه سواراني كه در حال حاضر آمادگي جسماني دارند روي برده است ( دوچرخه سواران غير بومي ) و به نظر ميرسد دو سه سال بعد نام تيم پتروشيمي تبريز به پتروشيمي تبديل شود .
ارسال شده توسط behzad hosseini

j M H:i
توسط : iranbike

تشکیل انجمن دوچرخه سواری خرم آباد لرستان
با سلام خدمت همه دوستان عزیز انجمن دوچرخه سواری لرستان با کمک حمید رضا یاری مربی و رئیس هئیت اسمای دوچرخه سواران کورسی : محمد سوری . حسین کاظمی . محمد مرادی . علی دولتشاهی . بیرانوند . ظهیر حیدری . خشایار چگنی . امین فلاح
ارسال شده توسط mohamad49j M H:i
توسط : iranbike

برگزاري تور دوچرخه سواري آذربايجان به تعويق افتاد
تبريز- برگزاري بيست و چهارمين دوره تور دوچرخه سواري آذربايجان به تعويق افتاد. به گزارش روز پنجشنبه تربيت بدني آذربايجان شرقي، برگزاري اين دوره از تور به دليل مشكلات فني و با درخواست مسوولان برگزاري تور، به زمان ديگري موكول شد.

بر اساس همين گزارش بيست و چهارمين دوره تور دوچرخه سواري آذربايجان، قرار بود روز دهم تيرماه جاري در شش مرحله و به مسافت ‪ ۸۶۷‬متر برگزار شود زمان برگزاري اين تور متعاقبا از سوي روابط عمومي فدراسيون دوچرخه سواري كشور اعلام خواهد شد.j M H:i
توسط : iranbike

تهران فاتح مسابقات دوچرخه‌سواري پيست ايران شد
ایلنا: مسابقات دوچرخه‌سواري پيست بزرگسالان کشور با قهرمانی تيم تهران به پايان رسيد.
به گزارش ایلنا، اين مسابقات در پيست دوچرخه‌سواري مجموعه ورزشي آزادي تهران برگزار شد كه در پايان دو روز مسابقه و در مجموع رده‌بندي تيمي ، تهران با 969 امتياز قهرمان شد. تيم های آذربايجان شرقي و لرستان به ترتیب با 783 و766 امتياز در رده‌هاي دوم و سوم قرار گرفتند.
در ادامه این رقابت ها عليرضا حقي از تيم تهران با كسب بيشترين مدال به عنوان قهرمان قهرمانان مسابقات انتخاب شد.
اسامی نفرات برتر رشته هاي مخلتف به شرح زير است:

رشته يک کيلومتر

1- هم عليرضا احمدي از چهارمحال و بختياري با زمان يک دقيقه و 6 ثانيه و 20 صدم ثانيه

2- حسن علي ورپشتي از چهارمحال و بختياري با زمان يک دقيقه و 7 ثانيه و 10 صدم ثانيه

3- محمد پراش از تهران با زمان يک دقيقه و 7 ثانيه و 35 صدم ثانيه

رشته اسکراچ در مسافت 15 کيلومتر

1- حسن ملکي از تيم آذربايجان شرقي

2- محمد رجبلو از تهران

3- ناصر رضاوي از يزد

رشته 200 متر

1- حسن علي ورپشتي از چهارمحال و بختياري با زمان 10 ثانيه و 58 صدم ثانيه

2- محمد پراش از تهران با زمان 10 ثانيه و 62 صدم ثانيه

3- فرشيد پارسي نژاديان از کرمان با زمان 11 ثانيه و يک صدم ثانيه

رشته دور امتيازي که 90 دور و به مسافت 30 کيلومتر

1- عليرضا حقي از تيم تهران با کسب 100 امتياز

2- آروين معظمي گودرزي از تيم لرستان با 85 امتياز

3- حسن ملکي از تيم آذربايجان شرقي با 75 امتياز

رشته سرعت تيمي

1- تيم چهارمحال و بختياري با زمان 1 دقيقه و 3 ثانيه و 53 صدم ثانيه

2- تيم كرمان با زمان 1 دقيقه و 3 ثانيه و 81 صدم ثانيه

3- تيم لرستان با زمان 1 دقيقه و 4 ثانيه و 72 صدم ثانيه


j M H:i
توسط : iranbike

مسابقات دوچرخه سواري قهرمان كشوري طبق زمانبندي برگزار می شود / امتيازات جهاني شامل حال ورزشكاران مي شود
مجيد ناصري عضو كميته فني فدراسيون دوچرخه سواري در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: اولين مرحله از رقابت هاي دوچرخه سواري قهرمان كشوري آقايان طبق زمانبندي اعلام شده از سوي فدراسيون جهاني دوچرخه سواري برگزار مي شود.وي گفت: برگزاري اين رقابت‌ها طبق اين زمان باعث خواهد شد كه نتايج آن هم براي بهبود بخشيدن رنكينگ و امتيازات جهاني دوچرخه سواران ايراني تاثير مستقيم داشته باشد.وي بيان كرد:‌سطح برگزاري اين رقابت ها بسيار بالاست و با توجه به اينكه نتايج آن در انتخاب اعضاي تيم ملي تاثيراتي را دارد تمام مسولان هيات هاي دوچرخه سواري سراسر كشور تمام تلاش خود را به كار گرفتند كه قديمي ترين نفرات خود را راهي اين ميادين كنند.ناصري بيان كرد: اين رقابت ها در رشته پيست و با حضور 17 تيم برتر باشگاه هاي كشور كه توانستند در مسابقات قهرمان كشوري جاده مقام هاي خوبي را به دست آورند برگزار نشده است.وي تاكيد كرد: اكثر اين تيم ها از دوچرهخ سوران برتر سطح كشور كه تقريبا ملي پوش هم هستند استفاده كردهاند كه اين امر باعث شده است ديگر ركابزنان اين تيم ها نيز از سطح آمادگي اين افراد استفاده كنند.


j M H:i
برو به صفحه   <<        >>